  • 1.5SMC33A TR13 PBFREE
1.5SMC33A TR13 PBFREE
advertisement
Manufacturer No:
1.5SMC33A TR13 PBFREE
HK JDW NO:
154-1.5SMC33A TR13 PBFREE
Step5Bar-code shipping tag
1.5SMC33A TR13 PBFREE
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Part Status
    Active
    General Purpose
  • Subcategory
    Transient Suppressors
  • Polarity
    UNIDIRECTIONAL
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    31.4V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    33A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    45.7V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    28.2V
  • Unidirectional Channels
    1
  • Breakdown Voltage
    33V
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    28.2V