  • MXL1.5KE16CAE3
MXL1.5KE16CAE3
advertisement
Manufacturer No:
MXL1.5KE16CAE3
HK JDW NO:
523-MXL1.5KE16CAE3
Datasheet:
MXL1.5KE16CAE3
Step5Bar-code shipping tag
MXL1.5KE16CAE3
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Voltage - Breakdown (Min)
    15.2V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Clamping Voltage
    22.5V
  • Peak Pulse Current
    67A
  • Reverse Standoff Voltage
    13.6V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Direction
    Bidirectional
  • Test Current
    1mA