  • JANTXV1N5646A/TR
JANTXV1N5646A/TR
advertisement
Manufacturer No:
JANTXV1N5646A/TR
Manufacturer:
Microchip Technology
HK JDW NO:
536-JANTXV1N5646A/TR
Package:
DO-13
Datasheet:
Description:
TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC DO13
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
JANTXV1N5646A/TR
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    DO-13
  • Supplier Device Package
    DO-13 (DO-202AA)
  • Mfr
    Microchip Technology
  • Operating Temperature
    -65°C ~ 175°C (TJ)
  • Series
    Military, MIL-PRF-19500/500
  • Type
    Zener
  • Applications
    General Purpose
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    34.2V
  • Power - Peak Pulse
    1500W (1.5kW)
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    30A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    49.9V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    30.8V