  • YF880012-61NF
YF880012-61NF
advertisement
Manufacturer No:
YF880012-61NF
Manufacturer:
Laird Technologies IAS
HK JDW NO:
446-YF880012-61NF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
YF880012-61NF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Bracket Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    N Type Female
  • Ingress Protection
    IP67
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Power - Max
    200W
  • Gain
    12.2dBi
  • Frequency Range
    880MHz~960MHz
  • Antenna Type
    Yagi, 7-Element
  • VSWR
    1.5
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Frequency (Center/Band)
    920MHz
  • Height (Max)
    24.000 609.60mm