  • ANT-2.4-CW-HW-SMA
ANT-2.4-CW-HW-SMA
advertisement
Manufacturer No:
ANT-2.4-CW-HW-SMA
Manufacturer:
Linx Technologies
HK JDW NO:
473-ANT-2.4-CW-HW-SMA
Package:
SMA
Datasheet:
ANT-2.4-CW-HW-SMA
Step5Bar-code shipping tag
ANT-2.4-CW-HW-SMA
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Connector Mount
  • Package / Case
    SMA
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    HW
  • Termination
    SMA Male
  • Applications
    Bluetooth, Thread, Wi-Fi, Zigbee™
  • Frequency
    2.45GHz
  • Impedance
    50Ohm
  • Gain
    3.2dBi
  • Frequency Range
    2.3GHz~2.6GHz
  • RF Family/Standard
    802.15.4, Bluetooth, WiFi
  • Antenna Type
    Whip, Straight
  • VSWR
    2
  • Frequency Group
    UHF 2GHz~3GHz
  • Frequency (Center/Band)
    2.4GHz
  • Height
    119.9896mm
  • Length
    120mm
  • Width
    10.7mm
  • Height (Max)
    4.724 120.00mm