  • Y805510K0000K0L
Y805510K0000K0L
advertisement
Manufacturer No:
Y805510K0000K0L
HK JDW NO:
890-Y805510K0000K0L
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y805510K0000K0L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Resistive Material
    Metal Foil
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    1208
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.325 x 0.195 Facex1.250L 8.26mmx4.95mmx31.75mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    PC Pin
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    10kOhms
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Termination Style
    PC Pins
  • Adjustment Type
    Side Adjustment
  • Number of Turns
    25
  • Length
    31.75mm