  • 3386X-1-253TLF
3386X-1-253TLF
advertisement
Manufacturer No:
3386X-1-253TLF
HK JDW NO:
103-3386X-1-253TLF
Description:
TRIMMER 25K OHM 0.5W PC PIN SIDE
Step5Bar-code shipping tag
3386X-1-253TLF
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Size / Dimension
    Square - 0.375 x 0.375 Face x 0.375 H 9.53mmx9.53mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    25kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated
    300V
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Lead Length
    5.97mm
  • Adjustment Type
    Side Finger Adjustment
  • Height
    9.525mm