  • Y473310R0000A9L
Y473310R0000A9L
advertisement
Manufacturer No:
Y473310R0000A9L
HK JDW NO:
890-Y473310R0000A9L
Package:
Axial - 4 Leads
Datasheet:
Description:
10Ohms, 2.5W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y473310R0000A9L
  • Package / Case
    Axial - 4 Leads
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    HZ
  • Size / Dimension
    0.500Diax1.500L 12.70mmx38.10mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • Number of Terminations
    4
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    10Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    2.5W
  • Max Power Dissipation
    2.5W
  • Length
    38.1mm