  • Y0069100R000J9L
Y0069100R000J9L
advertisement
Manufacturer No:
Y0069100R000J9L
HK JDW NO:
890-Y0069100R000J9L
Package:
Datasheet:
Description:
TRIMMER 100 OHM 0.25W PC PIN TOP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y0069100R000J9L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Resistive Material
    Metal Foil
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2003
  • Series
    Accutrim™1260W
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.375 x 0.170 Face x 0.420 H 9.53mmx4.32mmx10.67mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    PC Pin
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    100Ohms
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Termination Style
    PC Pins
  • Adjustment Type
    Top Adjustment
  • Number of Turns
    21
  • Height
    10.668mm