  • Y0056200R000J0L
Y0056200R000J0L
advertisement
Manufacturer No:
Y0056200R000J0L
HK JDW NO:
890-Y0056200R000J0L
Package:
Metal
Datasheet:
Description:
TRIMMER 200OHM 0.75W PC PIN SIDE
Step5Bar-code shipping tag
Y0056200R000J0L
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.270 x 0.190 Facex0.750L 6.86mmx4.83mmx19.05mm
  • Tolerance
    ±5%
    PC Pin
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±15ppm/°C
  • Resistance
    200Ohm
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Subcategory
    Variable Resistors
  • Max Power Dissipation
    750mW