  • Y005610R0000K0L
Y005610R0000K0L
advertisement
Manufacturer No:
Y005610R0000K0L
HK JDW NO:
890-Y005610R0000K0L
Package:
Metal
Datasheet:
Description:
Trimmer Resistors - Through Hole 10ohms 10%
Step5Bar-code shipping tag
Y005610R0000K0L
    Through Hole
  • Package / Case
    Metal
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.270 x 0.190 Facex0.750L 6.86mmx4.83mmx19.05mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    ±15ppm/°C
  • Resistance
    10Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Power Rating
    750mW
  • Max Power Dissipation
    750mW
    26
  • Height
    6.86mm
  • Length
    19.05mm
  • Width
    4.83mm