  • Y0023100K000T0L
Y0023100K000T0L
advertisement
Manufacturer No:
Y0023100K000T0L
HK JDW NO:
890-Y0023100K000T0L
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 100kOhm, 0.75W 3/4W, Metal Foil,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y0023100K000T0L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    H
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.500Diax0.625L 12.70mmx15.88mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    100kOhm
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Max Power Dissipation
    750mW
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Diameter
    12.7mm