  • Y00121R00000F9L
Y00121R00000F9L
advertisement
Manufacturer No:
Y00121R00000F9L
HK JDW NO:
890-Y00121R00000F9L
Description:
1Ohm, 1.5W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y00121R00000F9L
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.820Lx0.160W 20.83mmx4.06mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    1Ohm
  • Power (Watts)
    1.5W
  • Max Power Dissipation
    750mW
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Height
    10.4902mm
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.49mm