  • XT25SC40-04
XT25SC40-04
advertisement
Manufacturer No:
XT25SC40-04
Manufacturer:
Peerless by Tymphany
HK JDW NO:
603-XT25SC40-04
Package:
Datasheet:
XT25SC40-04
Description:
TWEETR 4OHM 100W TOP PORT 87.9DB
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
XT25SC40-04
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Size / Dimension
    1.732Dia 44.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder Eyelet(s)
  • Type
    Tweeter
  • Technology
    Magnetic
  • Impedance
    3.79Ohms
  • Frequency - Self Resonant
    1018.45Hz
  • Frequency Range
    2.5kHz~20kHz
  • Power - Rated
    100W
  • Port Location
    Top
  • Efficiency - dBA
    87.90
  • Efficiency - Type
    Half Space Sensitivity
  • Efficiency - Testing
    1W/1M
  • Height Seated (Max)
    1.291 32.80mm