  • AS04008CO-WR-R
AS04008CO-WR-R
advertisement
Manufacturer No:
AS04008CO-WR-R
HK JDW NO:
622-AS04008CO-WR-R
Package:
Datasheet:
AS04008CO-WR-R
Description:
SPEAKER 8OHM 2W TOP PORT 83DB
Step5Bar-code shipping tag
AS04008CO-WR-R
    15 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Housing Material
    Metal
  • Shape
    Oval, Rectangular Frame
  • Material - Cone
    Cloth
    Tray
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    1.575Lx0.787W 40.00mmx20.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Solder Pads
  • Type
    General Purpose
  • Max Operating Temperature
    60°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Power Rating
    2W
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Technology
    Magnetic
  • Ingress Protection
    Water Resistant
  • Depth
    5.8mm
  • Frequency
    200Hz
  • Impedance
    8Ohms
  • Frequency - Self Resonant
    400Hz
  • Power - Max
    3W
  • Frequency Range
    200Hz~20kHz
  • Power - Rated
    2W
  • Efficiency - dBA
    83.00
  • Efficiency - Testing
    1W/500mm
  • Height
    6.1mm
  • Height Seated (Max)
    0.240 6.10mm
  • Length
    40mm
  • Width
    20mm