  • XS1-L8A-64-LQ64-I4
XS1-L8A-64-LQ64-I4
advertisement
Manufacturer No:
XS1-L8A-64-LQ64-I4
HK JDW NO:
896-XS1-L8A-64-LQ64-I4
Package:
64-LQFP Exposed Pad
Description:
64KB 16K x 32 SRAM XCore 32-Bit 8-Core Microcontroller XS1 Series 64 Pin 64-LQFP Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 14674
Step5Bar-code shipping tag
XS1-L8A-64-LQ64-I4
  • Package / Case
    64-LQFP Exposed Pad
  • Number of Pins
    64
  • Supplier Device Package
    64-LQFP (10x10)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Published
    2013
    3 (168 Hours)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Memory Size
    64kB
  • Oscillator Type
    External
  • Number of I/O
    36
  • Speed
    400MIPS
  • RAM Size
    64kB
  • Memory Type
    SRAM
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    0.95V~3.6V