  • XS1-U10A-128-FB217-I10
XS1-U10A-128-FB217-I10
advertisement
Manufacturer No:
XS1-U10A-128-FB217-I10
HK JDW NO:
896-XS1-U10A-128-FB217-I10
Package:
217-LFBGA
Description:
128KB 32K x 32 SRAM XCore 32-Bit 10-Core Microcontroller XS1 Series 217 Pin 500MHz 217-LFBGA
Quantity:
In Stock : 16572
Step5Bar-code shipping tag
XS1-U10A-128-FB217-I10
  • Package / Case
    217-LFBGA
  • Number of Pins
    217
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Published
    2014
    3 (168 Hours)
  • Frequency
    500MHz
  • Memory Size
    128kB
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    73
  • RAM Size
    128kB
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    3V~3.6V