  • XO57CREHNA16M
XO57CREHNA16M
advertisement
Manufacturer No:
XO57CREHNA16M
HK JDW NO:
866-XO57CREHNA16M
Datasheet:
XO57CREHNA16M
Description:
XO57CREHNA16M datasheet pdf and Oscillators product details from Vishay stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
XO57CREHNA16M
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Additional Feature
    TRI-STATE; ENABLE/DISABLE FUNCTION; TAPE AND REEL
  • Supply Voltage
    5V
  • Frequency
    16MHz
  • Frequency Stability
    100 ppm
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.9mm
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Operating Frequency
    16MHz
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Symmetry-Max
    40/60%
  • Oscillator Type
    HCMOS/TTL
  • Load Capacitance
    50pF