  • XE167F48F66LACFXQMA1
XE167F48F66LACFXQMA1
advertisement
Manufacturer No:
XE167F48F66LACFXQMA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
HK JDW NO:
376-XE167F48F66LACFXQMA1
Package:
144-LQFP Exposed Pad
Description:
384KB 384K x 8 FLASH C166SV2 16-Bit Microcontroller XE16x Series SA*XE167F 144-LQFP Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 110
Step5Bar-code shipping tag
XE167F48F66LACFXQMA1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    144-LQFP Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    XE16x
  • Published
    2008
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Base Part Number
    SA*XE167F
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    118
  • Speed
    66MHz
  • RAM Size
    34K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    3V~5.5V