  • XE164FN40F80LAAFXUMA1
XE164FN40F80LAAFXUMA1
advertisement
Manufacturer No:
XE164FN40F80LAAFXUMA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
HK JDW NO:
376-XE164FN40F80LAAFXUMA1
Package:
100-LQFP Exposed Pad
Description:
320KB 320K x 8 FLASH C166SV2 16-Bit Microcontroller XE16x Series SA*XE164FN 100-LQFP Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 8353
Step5Bar-code shipping tag
XE164FN40F80LAAFXUMA1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    100-LQFP Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    XE16x
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Technology
    CMOS
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Base Part Number
    SA*XE164FN
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    75
  • Speed
    80MHz
  • RAM Size
    34K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    3V~5.5V