  • XCR3064XL-7CPG56C
XCR3064XL-7CPG56C
advertisement
Manufacturer No:
XCR3064XL-7CPG56C
HK JDW NO:
903-XCR3064XL-7CPG56C
Description:
0.5mm PMIC 56 Pin 3.3V
Purchasing and Inquiry
XCR3064XL-7CPG56C Overview
In the mobile phone network, there are 64macro cells, which are cells with high-power antennas and towers.There are 48 I/Os programmed in it.It is programmed that device terminations will be 56 .The terminal position of this electrical part is BOTTOM, which serves as an important access point for passengers or freight.Power is provided by a supply voltage of 3.3V volts.This part is in the family [0].It is equipped with 56 pin count.It is also characterized by YES.1500gates are used to construct digital circuits.If high efficiency is desired, the supply voltage should be kept at [0].For storing data, it is recommended to use [0].It is mounted by Surface Mount.The 56pins are designed into the board.3.6Vis the maximum supply voltage (Vsup).It is recommended that the operating temperature be greater than 0°C.The operating temperature should be lower than 70°C.In its simplest form, it consists of 4 logic blocks (LABs).It is recommended that the maximum frequency is less than 0.This kind of FPGA is composed of EE PLD.
XCR3064XL-7CPG56C Features
48 I/Os
56 pin count
56 pins
4 logic blocks (LABs)
XCR3064XL-7CPG56C Applications
There are a lot of Xilinx XCR3064XL-7CPG56C CPLDs applications.
  • I/O PORTS (MCU MODULE)
  • INTERRUPT SYSTEM
  • Storage Cards and Storage Racks
  • State machine control
  • Custom state machines
  • Dedicated input registers
  • Interface bridging
  • State machine design
  • Wide Vin Industrial low power SMPS
  • Digital designs
Step5Bar-code shipping tag
XCR3064XL-7CPG56C
  • Number of Pins
    56
  • JESD-609 Code
    e1
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3
  • Number of Terminations
    56
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL
  • Propagation Delay
    7.5 ns
  • Frequency (Max)
    119MHz
  • Programmable Logic Type
    EE PLD
  • Number of Gates
    1500
  • Number of Logic Blocks (LABs)
    4
  • Speed Grade
    7
  • JTAG BST
  • In-System Programmable
  • Height Seated (Max)
    1.35mm
  • Length
    6mm
  • Width
    6mm