  • XCR3064XL-10CS48C
XCR3064XL-10CS48C
advertisement
Manufacturer No:
XCR3064XL-10CS48C
HK JDW NO:
903-XCR3064XL-10CS48C
Package:
Datasheet:
Description:
0.8mm PMIC 48 Pin 3.3V
Purchasing and Inquiry
XCR3064XL-10CS48C Overview
There are 64 macro cells, which provide radio coverage via high-power cell towers, antennas or masts in a mobile phone network.As a result, it has 40 I/O ports programmed.There is a 48terminations set on devices.The terminal position of this electrical component is BOTTOM.An electrical supply voltage of 3.3V is used to power it.It is included in Programmable Logic Devices.As a result, it is packaged as Bulk.Chips are programmed with 48 pins.This device can also display [0].It is possible to construct digital circuits using 1500gates, which are devices that serve as building blocks.The supply voltage should be maintained at 3.3V for high efficiency.It is adopted to store data in [0].This electronic part is mounted in the way of Surface Mount.This board has 48 pins.In this case, the maximum supply voltage (Vsup) is 3.6V.There should be a temperature above 0°Cat the time of operation.The operating temperature should be lower than 70°C.There are 4logic blocks (LABs) that make up its basic building block.It is recommended that the maximal frequency be lower than 95MHz.A programmable logic type is classified as EE PLD.
XCR3064XL-10CS48C Features
40 I/Os
48 pin count
48 pins
4 logic blocks (LABs)
XCR3064XL-10CS48C Applications
There are a lot of Xilinx XCR3064XL-10CS48C CPLDs applications.
  • POWER-SAVING MODES
  • Multiple DIP Switch Replacement
  • Cross-Matrix Switch
  • Multiple Clock Source Selection
  • Pattern recognition
  • Timing control
  • Wide Vin Industrial low power SMPS
  • TIMERS/COUNTERS
  • White goods (Washing, Cold, Aircon ,...)
  • Code converters
Step5Bar-code shipping tag
XCR3064XL-10CS48C
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn63Pb37)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL
  • Number of I/O
    40
  • Propagation Delay
    10 ns
  • Turn On Delay Time
    10 ns
  • Frequency (Max)
    95MHz
  • Programmable Logic Type
    EE PLD
  • Number of Gates
    1500
  • Number of Logic Blocks (LABs)
    4
  • Speed Grade
    10
  • Number of Macro Cells
    64
  • JTAG BST
    YES
  • In-System Programmable
  • Height Seated (Max)
    1.8mm
  • Length
    7mm
  • Width
    7mm