XC9536XL-10PCG44C
XC9536XL-10PCG44C
903-XC9536XL-10PCG44C
44-LCC (J-Lead)
Tin PMIC XC9500XL Series XC9536XL 44 Pin 100MHz 3.3V 44-LCC (J-Lead)
In Stock : 999
Share
Please send RFQ, we will respond immediately.
Product Details
Purchasing and Inquiry
XC9536XL-10PCG44C Overview
There are 36 macro cells in the network, which are high-power cell sites that provide radio coverage (tower, antenna, or mast) for a mobile phone network.It is part of the 44-LCC (J-Lead) package.As a result, it has 34 I/O ports programmed.Terminations of devices are set to [0].As the terminal position of this electrical part is [0], it serves as an important access point for passengers or freight.The power supply voltage is 3.3V.It is a part of family [0].It is recommended to package the chip by Tube.It operates with the operating temperature of 0°C~70°C TA to ensure its reliability.It is mounted in the way of Surface Mount.In FPGA terms, it is a type of XC9500XLseries FPGA.A chip with 44pins is programmed.This device also displays [0].Its related parts can be found in the [0].In digital circuits, there are 800gates, which act as a basic building block.Optimal efficiency requires a supply voltage of [0].Data is stored using [0].Surface Mountis the mounting point of this electronic part.There are 44 pins embedded in the device.A voltage of 3.6V is the maximum supply voltage for this device.It operates with the minimal supply voltage of 3V.This frequency can be achieved at 100MHz.There are 2 logic elements/cells on the device.
XC9536XL-10PCG44C Features
44-LCC (J-Lead) package
34 I/Os
The operating temperature of 0°C~70°C TA
44 pin count
44 pins