  • XC9536-15VQG44I
XC9536-15VQG44I
advertisement
Manufacturer No:
XC9536-15VQG44I
HK JDW NO:
903-XC9536-15VQG44I
Package:
Datasheet:
XC9536-15VQG44I
Description:
PMIC 44 Pin 5V
Purchasing and Inquiry
XC9536-15VQG44I Overview
36 macrocells are present in the mobile phone network, which offer radio coverage from a high-power cell tower, antenna, or mast.It is equipped with 34I/O ports.There are 44 terminations, which are the practice of ending a transmission line with a device that matches the characteristic impedance of the line.This electrical part has a terminal position of [0], which serves as an important point of access for passengers and freight.The device is powered by a voltage of 5V volts.There is a part included in Programmable Logic Devices.It has 44pins programmed.This device can also display [0].If high efficiency is to be achieved, the supply voltage should be maintained at [0].It is adopted to store data in [0].The device has a pinout of [0].It is recommended that the operating temperature be greater than -40°C.Temperatures should not exceed 85°C.The program consists of 8 logic blocks (LABs).If the maximal frequency is less than [0], it should be lower than that.
XC9536-15VQG44I Features
34 I/Os
44 pin count
44 pins
8 logic blocks (LABs)
XC9536-15VQG44I Applications
There are a lot of Xilinx XC9536-15VQG44I CPLDs applications.
  • Protection relays
  • Address decoders
  • State machine control
  • State machine design
  • ANALOG-TO-DIGITAL CONVERTOR (ADC)
  • POWER-SAVING MODES
  • Software-driven hardware configuration
  • White goods (Washing, Cold, Aircon ,...)
  • D/T registers and latches
  • Programmable polarity
Step5Bar-code shipping tag
XC9536-15VQG44I
  • Number of Pins
    44
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3
  • Number of Terminations
    44
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Supply Voltage
    5V
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Number of I/O
    34
  • Propagation Delay
    15 ns
  • Frequency (Max)
    55.6MHz
  • Organization
    0 DEDICATED INPUTS, 34 I/O
  • Number of Logic Blocks (LABs)
    8
  • Speed Grade
    15
  • JTAG BST
  • In-System Programmable
  • Height Seated (Max)
    1.2mm
  • Length
    10mm
  • Width
    10mm