  • XC9536-10VQG44I
XC9536-10VQG44I
advertisement
Manufacturer No:
XC9536-10VQG44I
Manufacturer:
Xilinx
HK JDW NO:
903-XC9536-10VQG44I
Package:
Datasheet:
XC9536-10VQG44I
Description:
PMIC 44 Pin 5V
Purchasing and Inquiry
XC9536-10VQG44I Overview
The mobile phone network has 36 macro cells, which are cells that provide radio coverage from high-power cell sites (towers, antennas, or masts).There are 34 I/Os programmed in it.There is a 44terminations set on devices.As the terminal position of this electrical part is [0], it serves as an important access point for passengers or freight.It is powered by a voltage of 5V volts.It is a part of family [0].It has 44pins programmed.When using this device, YESis also available.In order to maintain high efficiency, the supply voltage should be maintained at [0].Data is stored using [0].The pins are [0].It is recommended that the operating temperature exceeds -40°C.A temperature lower than 85°Cis recommended for operation.There are 8logic blocks (LABs) that make up its basic building block.There should be a lower maximum frequency than 66.7MHz.
XC9536-10VQG44I Features
34 I/Os
44 pin count
44 pins
8 logic blocks (LABs)
XC9536-10VQG44I Applications
There are a lot of Xilinx XC9536-10VQG44I CPLDs applications.
  • ANALOG-TO-DIGITAL CONVERTOR (ADC)
  • Multiple Clock Source Selection
  • SFP, QSFP, QSFP-DD, OSFP, Mini-SAS HD Port Management
  • PLC analog input modules
  • Protection relays
  • Software-driven hardware configuration
  • Code converters
  • Digital designs
  • Synchronous or asynchronous mode
  • Page register
Step5Bar-code shipping tag
XC9536-10VQG44I
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    44
  • Published
    1996
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3
  • Number of Terminations
    44
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
  • Subcategory
    Programmable Logic Devices
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    5V
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Number of I/O
    34
  • Memory Type
    FLASH
  • Propagation Delay
    10 ns
  • Frequency (Max)
    66.7MHz
  • Organization
    0 DEDICATED INPUTS, 34 I/O
  • Number of Logic Blocks (LABs)
    8
  • Speed Grade
    10
  • Output Function
    MACROCELL
  • Number of Macro Cells
    36
  • JTAG BST
  • In-System Programmable
  • Height Seated (Max)
    1.2mm