  • XC95288XL-7BG256I
XC95288XL-7BG256I
advertisement
Manufacturer No:
XC95288XL-7BG256I
HK JDW NO:
903-XC95288XL-7BG256I
Package:
256-BBGA
Datasheet:
XC95288XL-7BG256I
Description:
PMIC XC9500XL Series XC95288XL 256 Pin 3.3V 256-BBGA
Purchasing and Inquiry
XC95288XL-7BG256I Overview
This network has 288macro cells, which are cells that provide radio coverage provided by a high-power cell site (tower, antenna, mast).In the 256-BBGApackage, you will find it.There are 192 I/Os on the board.There is a 256terminations set on devices.BOTTOMis the terminal position of this electrical part.A voltage of 3.3V is used as the power supply for this device.There is a part in the family [0].It is recommended that the chip be packaged by Tray.To ensure reliability, the device operates at a temperature of [0].Surface Mountshould be used for mounting the chip.In terms of FPGAs, it belongs to the XC9500XL series.256pins are programmed on the chip.This device can also display [0].Its related parts can be found in the [0].For digital circuits, there are 6400gates. These devices serve as building blocks.For high efficiency, the supply voltage should be maintained at [0].FLASH is adopted for storing data.This electronic part is mounted in the way of Surface Mount.There are 256 pins on the device.Supply voltage (Vsup) reaches a maximum of 3.6V.125MHzis the maximum frequency.The fundamental building block consists of 16logic elements/cells.
XC95288XL-7BG256I Features
256-BBGA package
192 I/Os
The operating temperature of -40°C~85°C TA
256 pin count
256 pins
XC95288XL-7BG256I Applications
There are a lot of Xilinx Inc. XC95288XL-7BG256I CPLDs applications.
  • Digital multiplexers
  • Synchronous or asynchronous mode
  • Power up sequencing
  • Reset swapping
  • Parity generators
  • State machine design
  • Dedicated input registers
  • Protection relays
  • Boolean function generators
  • INTERRUPT SYSTEM
Step5Bar-code shipping tag
XC95288XL-7BG256I
  • Max Frequency
    125MHz
  • Speed Grade
    7
  • Voltage Supply - Internal
    3V~3.6V
  • Height Seated (Max)
    2.55mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Package / Case
    256-BBGA
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    225
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V