  • XC95144XV-7TQ100C
XC95144XV-7TQ100C
advertisement
Manufacturer No:
XC95144XV-7TQ100C
HK JDW NO:
903-XC95144XV-7TQ100C
Package:
TQFP
Datasheet:
Description:
0.5mm PMIC 100 Pin 2.5V TQFP
Purchasing and Inquiry
XC95144XV-7TQ100C Overview
144macrocells exist, which are cells in a mobile phone network that are primarily composed of high-power towers, antennas, or masts.The product is contained in a TQFP package.The device is programmed with 81 I/O ports.Terminations of devices are set to [0].The terminal position of this electrical component is QUAD.There is 2.5V voltage supply for this device.It is included in Programmable Logic Devices.With 100pins programmed, the chip is ready to use.When using this device, YESis also available.The supply voltage should be maintained at 2.5V for high efficiency.In general, it is recommended to store data in [0].There are 100pins on it.A maximum supply voltage (Vsup) of 2.62V is provided.The operating temperature should be higher than 0°C.A temperature lower than 70°Cis recommended for operation.Its basic building block is composed of 8 logic blocks (LABs).It is recommended that the maximal frequency be less than 0.
XC95144XV-7TQ100C Features
TQFP package
81 I/Os
100 pin count
100 pins
8 logic blocks (LABs)
XC95144XV-7TQ100C Applications
There are a lot of Xilinx XC95144XV-7TQ100C CPLDs applications.
  • Discrete logic functions
  • LED Lighting systems
  • Software-Driven Hardware Configuration
  • Parity generators
  • SFP, QSFP, QSFP-DD, OSFP, Mini-SAS HD Port Management
  • Custom state machines
  • Multiple DIP Switch Replacement
  • Synchronous or asynchronous mode
  • Power automation
  • ON-CHIP OSCILLATOR CIRCUIT
Step5Bar-code shipping tag
XC95144XV-7TQ100C
  • Package / Case
    TQFP
  • Number of Pins
    100
  • JESD-609 Code
    e0
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3
  • Number of Terminations
    100
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    225
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Operating Supply Voltage
    2.5V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    2.62V
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL
  • Number of I/O
    81
  • Propagation Delay
    7.5 ns
  • Turn On Delay Time
    7.5 ns
  • Frequency (Max)
    125MHz
  • Number of Logic Blocks (LABs)
    8
  • Speed Grade
    7
  • JTAG BST
  • In-System Programmable
  • Height Seated (Max)
    1.6mm
  • Length
    14mm
  • Width
    14mm