  • XC95144XV-5TQ100C
XC95144XV-5TQ100C
advertisement
Manufacturer No:
XC95144XV-5TQ100C
HK JDW NO:
903-XC95144XV-5TQ100C
Package:
TQFP
Datasheet:
Description:
PMIC 100 Pin 2.5V TQFP
Purchasing and Inquiry
XC95144XV-5TQ100C Overview
The mobile phone network has 144 macro cells, which are cells that provide radio coverage from high-power cell sites (towers, antennas, or masts).There is a TQFP package containing it.This device has 81 I/O ports programmed into it.There are 100 terminations programmed into the device.As the terminal position of this electrical part is [0], it serves as an important access point for passengers and freight.It is powered from a supply voltage of 2.5V.It belongs to the family [0].There are 100 pins on the chip.It is also possible to find YESwhen using this device.High efficiency requires the supply voltage to be maintained at [0].In order to store data, FLASHis used.There are 100pins on it.A maximum supply voltage (Vsup) of 2.62V is provided.Ideally, the operating temperature should be greater than 0°C.Ideally, the operating temperature should be below 70°C.8logic blocks (LABs) make up this circuit.It is recommended that the maximum frequency is less than 0.
XC95144XV-5TQ100C Features
TQFP package
81 I/Os
100 pin count
100 pins
8 logic blocks (LABs)
XC95144XV-5TQ100C Applications
There are a lot of Xilinx XC95144XV-5TQ100C CPLDs applications.
  • Battery operated portable devices
  • ROM patching
  • Portable digital devices
  • High speed graphics processing
  • Software Configuration of Add-In Boards
  • ON-CHIP OSCILLATOR CIRCUIT
  • STANDARD SERIAL INTERFACE UART
  • USB Bus
  • Software-driven hardware configuration
  • Wide Vin Industrial low power SMPS
Step5Bar-code shipping tag
XC95144XV-5TQ100C
  • Package / Case
    TQFP
  • Number of Pins
    100
  • JESD-609 Code
    e0
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3
  • Number of Terminations
    100
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    225
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Operating Supply Voltage
    2.5V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    2.62V
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL
  • Number of I/O
    81
  • Propagation Delay
    5 ns
  • Turn On Delay Time
    5 ns
  • Frequency (Max)
    222.2MHz
  • Number of Logic Blocks (LABs)
    8
  • Speed Grade
    5
  • JTAG BST
  • In-System Programmable
  • Height Seated (Max)
    1.6mm
  • Length
    14mm
  • Width
    14mm