  • XC9510820PQG100C
XC9510820PQG100C
advertisement
Manufacturer No:
XC9510820PQG100C
Manufacturer:
Xilinx
HK JDW NO:
903-XC9510820PQG100C
Package:
PQFP
Datasheet:
Description:
0.65mm PMIC 100 Pin 5V PQFP
Purchasing and Inquiry
XC9510820PQG100C Overview
This network has 108macro cells, which are cells that provide radio coverage provided by a high-power cell site (tower, antenna, mast).You can find it in package [0].The device has 81inputs and outputs.It is programmed to terminate devices at [0].QUADis the terminal position of this electrical part.The power source is powered by 5Vvolts.This part is part of the family [0].There are 100 pins on the chip.If this device is used, you will also be able to find [0].Optimal efficiency requires a supply voltage of [0].Data is stored using [0].There are 100 pins on the device.It is recommended that the operating temperature be greater than 0°C.Ideally, the operating temperature should be below 70°C.It is composed of 8 logic blocks (LABs).It should be below 50MHzat the maximal frequency.
XC9510820PQG100C Features
PQFP package
81 I/Os
100 pin count
100 pins
8 logic blocks (LABs)
XC9510820PQG100C Applications
There are a lot of Xilinx XC9510820PQG100C CPLDs applications.
  • Preset swapping
  • TIMERS/COUNTERS
  • Address decoders
  • Code converters
  • Power automation
  • White goods (Washing, Cold, Aircon ,...)
  • Cross-Matrix Switch
  • Power Meter SMPS
  • Boolean function generators
  • Multiple DIP Switch Replacement
Step5Bar-code shipping tag
XC9510820PQG100C
  • Package / Case
    PQFP
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    100
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3
  • Number of Terminations
    100
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Additional Feature
  • Subcategory
    Programmable Logic Devices
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    245
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL
  • Number of I/O
    81
  • Memory Type
    FLASH
  • Propagation Delay
    20 ns
  • Frequency (Max)
    50MHz
  • Number of Logic Blocks (LABs)
    8
  • Speed Grade
    20
  • Output Function
    MACROCELL
  • Number of Macro Cells
    108
  • JTAG BST
  • In-System Programmable
  • Height Seated (Max)
    3.4mm
  • Width
    14mm