  • XC6233H12BGR-G
XC6233H12BGR-G
advertisement
Manufacturer No:
XC6233H12BGR-G
Manufacturer:
Torex Semiconductor Ltd
HK JDW NO:
817-XC6233H12BGR-G
Package:
Datasheet:
XC6233H12BGR-G
Description:
0.6mm PMIC
Quantity:
In Stock : 17768
Step5Bar-code shipping tag
XC6233H12BGR-G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Nickel/Silver/Gold (Ni/Ag/Au)
  • HTS Code
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.6mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-N4
  • Output Voltage 1
    1.25V
  • Input Voltage (Min)
    1.7V
  • Input Voltage (Max)
    5.5V
  • Output Voltage1-Max
    1.27V
  • Output Voltage1-Min
    1.23V
  • Regulator Type
    FIXED POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR
  • Output Current1-Max
    0.2A
  • Dropout Voltage1-Max
    0.95V
  • Length
    1.6mm
  • Height Seated (Max)
    0.6mm
  • Width
    1.2mm