  • S-1165B51MC-N7KTFU
S-1165B51MC-N7KTFU
advertisement
Manufacturer No:
S-1165B51MC-N7KTFU
HK JDW NO:
724-S-1165B51MC-N7KTFU
Description:
Enable Fixed PMIC S-1165 Series SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 6838
Step5Bar-code shipping tag
S-1165B51MC-N7KTFU
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Voltage - Input (Max)
    6.5V
  • Current - Output
    200mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    5.1V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.2V @ 200mA
  • PSRR
    70dB (1kHz)