  • XC2387A104F80LAAKXUMA1
XC2387A104F80LAAKXUMA1
advertisement
Manufacturer No:
XC2387A104F80LAAKXUMA1
HK JDW NO:
376-XC2387A104F80LAAKXUMA1
Package:
144-LQFP Exposed Pad
Description:
832KB 832K x 8 FLASH C166SV2 16/32-Bit Microcontroller XC23xxA Series SA*XC2387A 144 Pin 80MHz 144-LQFP Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 9899
Step5Bar-code shipping tag
XC2387A104F80LAAKXUMA1
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    XC23xxA
  • Published
    2011
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Technology
    CMOS
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Frequency
    80MHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    SA*XC2387A
  • Interface
    CAN, EBI/EMI, I2C, I2S, LIN, SPI, UART, USART
  • Memory Size
    832kB
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    118
  • RAM Size
    50K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    3V~5.5V