  • XC2364B40F80LABKXUMA1
XC2364B40F80LABKXUMA1
advertisement
Manufacturer No:
XC2364B40F80LABKXUMA1
HK JDW NO:
376-XC2364B40F80LABKXUMA1
Package:
100-LQFP Exposed Pad
Description:
320KB 320K x 8 FLASH C166SV2 16/32-Bit Microcontroller XC23xxB Series 100-LQFP Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 1558
Step5Bar-code shipping tag
XC2364B40F80LABKXUMA1
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    100-LQFP Exposed Pad
  • Supplier Device Package
    PG-LQFP-100-8
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    XC23xxB
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    76
  • Speed
    80MHz
  • RAM Size
    34K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    3V~5.5V