  • XC2210U4F40RAAKXUMA1
XC2210U4F40RAAKXUMA1
advertisement
Manufacturer No:
XC2210U4F40RAAKXUMA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
HK JDW NO:
376-XC2210U4F40RAAKXUMA1
Package:
Datasheet:
Description:
Microcontroller 1.5V
Quantity:
In Stock : 15587
Step5Bar-code shipping tag
XC2210U4F40RAAKXUMA1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    1.5V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G38
  • Number of I/O
    28
  • Speed
    66 MHz
  • uPs/uCs/Peripheral ICs Type
    MICROCONTROLLER, RISC
  • Clock Frequency
    40MHz
  • Bit Size
    32
  • Has ADC
    YES
  • DMA Channels
    NO
  • PWM Channels
    YES
  • DAC Channels
    NO
  • ROM Programmability
    FLASH
  • Length
    9.7mm
  • Height Seated (Max)
    1.2mm
  • Width
    4.4mm