  • WAU120-1000-G
WAU120-1000-G
advertisement
Manufacturer No:
WAU120-1000-G
Manufacturer:
Triad Magnetics
HK JDW NO:
814-WAU120-1000-G
Package:
Datasheet:
WAU120-1000-G
Description:
AC/AC WALL MNT ADAPTER 12V 1A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WAU120-1000-G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -10°C~50°C
  • Published
    2017
  • Series
    WAU120
  • Size / Dimension
    1.89Lx2.36W x 3.15 H 48.0mmx60.0mmx80.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    12W
  • Approval Agency
    cULus
  • Efficiency
    Level VI
  • Current - Output (Max)
    1A
  • Voltage - Input
    120VAC
  • Input Type
    Fixed Blade
  • Voltage - Output
    12VAC
  • Form
    Wall Mount
  • Region Utilized
    North America
  • Cord Length
    72 1.83m
  • Input Connector
    NEMA 5-15P
  • Output Connector
    Rectangular, 3 Position
  • No Load Power Consumption
    210mW Max