  • W2A4ZC471KAT2A
W2A4ZC471KAT2A
advertisement
Manufacturer No:
W2A4ZC471KAT2A
HK JDW NO:
66-W2A4ZC471KAT2A
Purchasing and Inquiry
W2A4ZC471KAT2A Overview
Sitting at 0.037 0.95mm height, the maximum height is reached.0.051Lx0.083W 1.30mmx2.10mm is its size/dimension.The coefficient of temperature is X7R.There are no cases included with the product.Parts such as this have a 500μm terminal pitch.This electrical part operates from a voltage - Rated DC of 10V.
W2A4ZC471KAT2A Features
the maximal height is 0.037 0.95mm
with the size / dimension of 0.051Lx0.083W 1.30mmx2.10mm
A temperature coefficient of X7R
a 500μm terminal pitch
W2A4ZC471KAT2A Applications
There are a lot of AVX Corporation W2A4ZC471KAT2A applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
W2A4ZC471KAT2A
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.051Lx0.083W 1.30mmx2.10mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Number of Terminations
    8
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    470pF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED/PAPER, 7 INCH
  • Terminal Pitch
    500μm
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Height Seated (Max)
    0.037 0.95mm
  • Width
    1.3mm