  • W2A46D103MAT2A
W2A46D103MAT2A
advertisement
Manufacturer No:
W2A46D103MAT2A
HK JDW NO:
66-W2A46D103MAT2A
Purchasing and Inquiry
W2A46D103MAT2A Overview
In the seated position, the maximum height reaches 0.037 0.95mm.0.051Lx0.083W 1.30mmx2.10mm is the size/dimension of the object.This chip's voltage rating is 6V Volt.Having a coefficient of X5R, it is at room temperature.0508 (1220 Metric) cases contain the product.Parts such as this have a 500μm terminal pitch.A voltage of 6.3V is used with this electrical part.
W2A46D103MAT2A Features
the maximal height is 0.037 0.95mm
with the size / dimension of 0.051Lx0.083W 1.30mmx2.10mm
a voltage rating of 6V volts
A temperature coefficient of X5R
a 500μm terminal pitch
W2A46D103MAT2A Applications
There are a lot of AVX Corporation W2A46D103MAT2A applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
W2A46D103MAT2A
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
    0508 (1220 Metric)
  • Number of Pins
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.051Lx0.083W 1.30mmx2.10mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    6V
  • Capacitance
    10000pF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Terminal Pitch
    500μm
  • Dielectric
    X5R
  • Number of Elements
  • Height Seated (Max)
    0.037 0.95mm
  • Length
    1.2954mm
  • Width
    1.3mm