  • W2A45A470KAT2A
W2A45A470KAT2A
advertisement
Manufacturer No:
W2A45A470KAT2A
HK JDW NO:
66-W2A45A470KAT2A
Purchasing and Inquiry
W2A45A470KAT2A Overview
A seat's maximum height is 0.037 0.95mm.Size/dimension of 0.051Lx0.083W 1.30mmx2.10mm is used.Having a coefficient of C0G NP0, it is at room temperature.0508 (1220 Metric) cases contain the product.500μm is the terminal pitch of this part.This electrical part operates from a voltage - Rated DC of 50V.
W2A45A470KAT2A Features
the maximal height is 0.037 0.95mm
with the size / dimension of 0.051Lx0.083W 1.30mmx2.10mm
A temperature coefficient of C0G NP0
a 500μm terminal pitch
W2A45A470KAT2A Applications
There are a lot of AVX Corporation W2A45A470KAT2A applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
W2A45A470KAT2A
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.051Lx0.083W 1.30mmx2.10mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Number of Terminations
    8
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    47pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED/PAPER, 7 INCH
  • Terminal Pitch
    500μm
  • Depth
    2.1mm
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Height Seated (Max)
    0.037 0.95mm
  • Width
    1.3mm