  • VY2102M29Y5VS6UV5
VY2102M29Y5VS6UV5
advertisement
Manufacturer No:
VY2102M29Y5VS6UV5
HK JDW NO:
886-VY2102M29Y5VS6UV5
Datasheet:
VY2102M29Y5VS6UV5
Description:
VY2 1000pF 300VAC Ceramic Capacitor ±20% Y5V F 0.295Dia 7.50mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
VY2102M29Y5VS6UV5
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.295Dia 7.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
  • Voltage - Rated
    300VAC
  • Capacitance
    1000pF
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.453 11.50mm