  • VY1152M35Y5UC63V0
VY1152M35Y5UC63V0
advertisement
Manufacturer No:
VY1152M35Y5UC63V0
HK JDW NO:
886-VY1152M35Y5UC63V0
Datasheet:
VY1152M35Y5UC63V0
Description:
VY1 1500pF 760VAC Ceramic Capacitor ±20% Y5U E 0.354Dia 9.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 30984
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
VY1152M35Y5UC63V0
    10 Weeks
  • Mount
    Radial, Disc
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.354Dia 9.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Temperature Coefficient
    Y5U E
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    760VAC
  • Capacitance
    1500pF
  • Depth
    5mm
  • Lead Pitch
    8.9916mm
  • Dielectric
    Y5U
  • Lead Spacing
    0.354 9.00mm
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Dissipation Factor
    2.5 %
  • Lead/Base Style
    Kinked
  • Diameter
    9mm
  • Height Seated (Max)
    0.512 13.00mm