  • VOF-45C-S5
VOF-45C-S5
advertisement
Manufacturer No:
VOF-45C-S5
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-VOF-45C-S5
Package:
Datasheet:
VOF-45C-S5
Description:
VOF-45C-S5 datasheet pdf and AC DC Converters product details from CUI Inc. stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 16
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
VOF-45C-S5
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C With Derating
  • Series
    VOF-45C (45W)
  • Size / Dimension
    3.00Lx2.00W x 1.18 H 76.2mmx50.8mmx30.0mm
  • Feature
    Universal Input
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    40W
  • Efficiency
    82%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Current - Output (Max)
    8A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC 100V~370VDC