  • VSK-S15-5U-T
VSK-S15-5U-T
advertisement
Manufacturer No:
VSK-S15-5U-T
HK JDW NO:
193-VSK-S15-5U-T
Package:
Datasheet:
VSK-S15-5U-T
Description:
AC/DC CONVERTER 5V 15W
Step5Bar-code shipping tag
VSK-S15-5U-T
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C
  • Published
    2012
  • Series
    VSK-S15-T (15W)
  • Size / Dimension
    3.78Lx2.17W x 1.26 H 96.1mmx54.0mmx32.0mm
  • Feature
    Universal Input
  • Max Power Dissipation
    15W
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    76%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    5V
  • Max Output Current
    2.8A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    14W
  • Current - Output 1
    2.8A
  • Height
    32.004mm