  • VOF-40C-S12
VOF-40C-S12
advertisement
Manufacturer No:
VOF-40C-S12
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-VOF-40C-S12
Package:
Datasheet:
VOF-40C-S12
Description:
Quantity:
In Stock : 8
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VOF-40C-S12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C With Derating
  • Series
    VOF-40C (40W)
  • Size / Dimension
    3.00Lx2.00W x 1.18 H 76.2mmx50.8mmx30.0mm
  • Feature
    Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    40W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    84%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Current - Output (Max)
    3.333A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC 100V~370VDC