  • VLS6045EX-100M-CA
VLS6045EX-100M-CA
advertisement
Manufacturer No:
VLS6045EX-100M-CA
HK JDW NO:
769-VLS6045EX-100M-CA
Step5Bar-code shipping tag
VLS6045EX-100M-CA
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    61.1mOhm Max
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    3.9A
  • Rated Current-Max
    3.4A
  • Special Feature
    DCR MEASURED AT 30% TOLERANCE
  • Height Seated (Max)
    0.177 4.50mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    VLS-EX
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.236W 6.00mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    3.4A
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Inductance
    10μH