  • VLS4012ET-1R0N
VLS4012ET-1R0N
advertisement
Manufacturer No:
VLS4012ET-1R0N
HK JDW NO:
769-VLS4012ET-1R0N
Datasheet:
VLS4012ET-1R0N
Description:
FIXED IND 1UH 2.5A 60 MOHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
VLS4012ET-1R0N
    12 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    1997
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.157W 4.00mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±30%
    1
  • Depth
    4.1mm
  • Current Rating
    2.5A
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    4012
  • Inductance
    1μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    60mOhm Max
  • Max DC Current
    2.8A
  • Case/Size Code
    4040-12M
  • Inductance Tolerance
    30%
  • RMS Current (Irms)
    2.65A
  • Self Resonant Frequency
    1MHz
  • Height
    1.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm