  • VLS3010ET-6R8M
VLS3010ET-6R8M
advertisement
Manufacturer No:
VLS3010ET-6R8M
HK JDW NO:
769-VLS3010ET-6R8M
Datasheet:
VLS3010ET-6R8M
Description:
FIXED IND 6.8UH 690MA 312 MOHM
Step5Bar-code shipping tag
VLS3010ET-6R8M
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.118Lx0.118W 3.00mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    690mA
  • Case Code (Metric)
    3010
  • Inductance
    6.8μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    312mOhm Max
  • Max DC Current
    770mA
  • Case/Size Code
    3030-10M
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    1A
  • Height
    1mm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm