  • VLS3010ET-1R5N
VLS3010ET-1R5N
advertisement
Manufacturer No:
VLS3010ET-1R5N
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-VLS3010ET-1R5N
Package:
Nonstandard
Datasheet:
VLS3010ET-1R5N
Description:
FIXED IND 1.5UH 1.35A 85 MOHM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VLS3010ET-1R5N
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    1.35A
  • Inductance
    1.5μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    85mOhm Max
  • Max DC Current
    1.5A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Case/Size Code
    3030-10M
  • Inductance Tolerance
    30%
  • RMS Current (Irms)
    1.9A
  • Height
    1mm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2003
  • Series
    VLS
  • Size / Dimension
    0.118Lx0.118W 3.00mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±30%