  • VLS2010ET-1R5N
VLS2010ET-1R5N
advertisement
Manufacturer No:
VLS2010ET-1R5N
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-VLS2010ET-1R5N
Package:
Nonstandard
Datasheet:
VLS2010ET-1R5N
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VLS2010ET-1R5N
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 2 months ago)
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    VLS
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.079W 2.00mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    1.2A
  • Case Code (Metric)
    2010
  • Inductance
    1.5μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    156mOhm Max
  • Max DC Current
    1.3A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Case/Size Code
    2020-10M
  • Inductance Tolerance
    30%
  • RMS Current (Irms)
    1.25A
  • Height
    1mm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm