  • VLF5014ST-4R7M1R7
VLF5014ST-4R7M1R7
advertisement
Manufacturer No:
VLF5014ST-4R7M1R7
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-VLF5014ST-4R7M1R7
Package:
Nonstandard
Datasheet:
VLF5014ST-4R7M1R7
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VLF5014ST-4R7M1R7
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    VLF
  • Published
    1997
  • Size / Dimension
    0.189Lx0.181W 4.80mmx4.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    4.5mm
  • Current Rating
    1.7A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    4.7μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    120mOhm Max
  • Max DC Current
    1.7A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Current - Saturation
    2A
  • Case/Size Code
    1918
  • DC Current
    1.7A
  • Height
    1.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.055 1.40mm