  • VLF3014AT-2R2M1R2
VLF3014AT-2R2M1R2
advertisement
Manufacturer No:
VLF3014AT-2R2M1R2
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-VLF3014AT-2R2M1R2
Package:
Nonstandard
Datasheet:
VLF3014AT-2R2M1R2
Description:
Quantity:
In Stock : 4617
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VLF3014AT-2R2M1R2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    VLF
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.102W 2.80mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    2.8mm
  • Current Rating
    1.2A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    100mOhm Max
  • Max DC Current
    1.2A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Current - Saturation
    1.7A
  • Case/Size Code
    1110
  • DC Current
    1.2A
  • Height
    1.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.055 1.40mm